Chci si půjčit:
10 000 Kč
100 000 Kč
200 000 Kč
300 000 Kč
400 000 Kč
160 000 Kč
320 000 Kč
500 000+ Kč

Jak získat nebankovní hypotéku - Jaké jsou podmínky

Jak získat nebankovní hypotéku - Jaké jsou podmínky

Následující podmínky je třeba splnit pro úspěšné schválení žádosti o nebankovní hypotéku. Pokud nesplňujete některý z parametrů, můžete si zde vybrat jiný produkt. A financovat Vaše bydlení či bytové potřeby jiným způsobem. Další text obsahuje nejčastější dotazy ohledně hledání, sjednávání a zřizování nebankovního hypotečního úvěru. Máte-li komplikovanější otázky nebo pokud chcete konzultovat přímo vaši konkrétní situaci, můžete využít pomoci na odkazu pod textem.

Minimální a maximální věk žadatele

Minimální věk žadatele je stanoven na 18 let. Velikou výhodou u nebankovní hypotéky je maximální věk žadatele. Nejste zde limitováni 52 lety a úvěr vám může být schválen i v pozdějších letech. Základní podmínkou ovšem je splnění produktivního věku 70 let po celou dobu trvání splácení. Je-li vám například 60 let, nemůže sjednaná délka přesáhnout 10 let. Způsobem jak lze tuto podmínku obejít, je zapojení mladšího spolužadatele. I ten ovšem musí splňovat podmínky poskytnutí úvěru.

Státní příslušnost a pobyt

Žádosti jsou schvalovány žadatelům s českým a slovenským občanstvím. Příjmy ani zastavená nemovitost ovšem nemusejí spadat pod českou ani slovenskou republiku.

Bankovní registr dlužníků

U běžných bankovních úvěrů je požadován čistý zápis v registru dlužníků. U nebankovní hypotéky jsou tyto záznamy posuzovány individuálně. Poskytovatel si nejdříve vyžádá podklady (kým, proč, kdy a za jakých okolností byl zápis proveden) a posléze budete vyrozuměni o výsledku.

Doložení měsíčních příjmů

Ke schválení je nutné doložit vaše měsíční příjmy. Na jejich základě se posuzuje bonita žadatele. Jedná se ovšem jen o jeden z parametrů k úspěšnému shválení. Další roli hraje počet členů domácnosti a například i měsíční výdaje. Na základě všech skutečností je následně posuzována bonita.

Doložení příjmů u podnikatelů

V případě, že má žadatel příjmy ze samostatné činnosti, musí v minulém zdaňovacím období podnikat minimálně půl roku. Příjmy se dokládají za poslední zdaňovací období. Pokud jste podnikali kratší dobu a před daným období byli zaměstnancem ve stejném oboru, může být i tato skutečnost použita k posouzení vaší bonity.

Ručení nemovitostí - zástavní právo

Oproti hypotečnímu úvěru je nutno ručit nemovitostí - tj. uvalit na ni zástavní právo, které se zapisuje do katastru nemovitostí. V případě, že bude celá hypotéka splacena nebo převedena po uplynutí doby fixace k jiné společnosti, je toto zástavní právo z katastru vymazáno. Financovaný dům nebo byt se nemusí nacházet na území ČR. Nemovitost, kterou je ručeno, se zde nacházet ovšem musí. Můžete tedy úvěr použít na koupi domu v Anglii, ale je nutno ručit domem v České republice. K zástavě nemusí být využit pouze váš majetek, ale i majetek třetí osoby (rodiče, příbuzní).

Nutná spoluúčast na financování

U této nebankovní hypotéky není nutné se podílet na koupi. Nemusíte tedy mít našetřeny žádné prostředky. Čím více se ovšem zapojíte, tím výhodnějším úrokovou sazbu můžete získat.

Čerpání finančních prostředků

Úvěr je možno sjednat až do 100% hodnoty nemovitosti, která je určena jako zástava. Ne vyšší. Minimální částka je 300 000 Kč. Další možnosti vycházejí z posouzení vaší bonity.

Úroková sazba půjčených peněz

Úroková sazba se odvíjí především od výše půjčky, doby splatnosti a délky fixace. Úroková sazba začíná již na 3,09%!

Poplatek za zpracování úvěru

Žádáte-li o částku ve výši 71 % až 85 % zástavní hodnoty nemovitosti, bude vám naúčtován poplatek ve výši 2 900 Kč. U žádostí do 70% není poplatek účtován a vše je zdarma.

Rychlost získání financování

Jednou z neposledních výhod je neobvykle rychlé čerpání peněz. Hypotéku lze vyřídit již od 3 do 5 dnů.

Mohu peníze použít na cokoliv?

Ne. Hypotéka je účelový úvěr. To znamená, že lze využít pouze na financování bydlení. Může se jednat o koupi nového bytu, domu nebo rekonstrukci. Chcete-li peníze využít na jiný účel, musíte zvolit nebankovní americkou hypotéku.

Je doba fixace pevně daná?

Není. Doba fixace je jedním z pohyblivých parametrů úvěru. Stejně jako si volíte výši půjčky a rozložení splátek, tak si můžete vybrat o fixační období. Jedná se o dubu, ve které jsou smluvně garantovány podmínky - například úroková sazba.

Co se stane po uplynutí této doby?

Na konci doby fixace vám banka nabídne nové podmínky a prodloužení smlouvy. Zároveň získáváte možnost hypotéky předčasně splatit. Můžete tedy nové podmínky porovnat s konkurencí na finančním trhu. V případě, že narazíte na lepší úrokovou sazbu, můžete přejít k jiné bankovní společnosti.

Jaká je nejlepší délka fixace?

Nejlepší délka fixace neexistuje. Předpokládáte-li, že úrokové sazby budou v následujících letech na vzestupu, vyplatí se fixovat na co nejdéle. Pokud předpokládáte pokles, naopak na co nejkratší dobu. Další roli hrají i úroky. Nejvýhodnější úrokovou sazbu získáváte s fixací na 5 let. S rostoucí a klesající sazba stoupá. V neposlední řadě hraje roli i možnost, kdy budete chtít změnit poskytovatele. Pokud si nejste jisti, využijte pomoci nebankovního poradce.

Mohu získat státní podporu?

Ano, v případě sjednání je možné zažádat o státní podporu. Tato žádost musí být ovšem zařízena v období mezi podepsáním smlouvy a prvním čerpáním financí.

Mohu prodat nemovitost?

Na nemovitost je uvaleno zástavní právo, které je zaneseno i v katastru nemovitostí. V případě, že se chystáte dům nebo byt prodat, musí kupující převzít vaše závazky splácení za vás. Současně musí splňovat podmínky pro poskytnutí úvěru.

Nemohu splácet, existuje řešení?

V případě, že se dostanete do neočekávaných finančních potíží, neprodleně o této situaci informujte nebankovní společnost. Bude-li vaší žádosti vyhověno, mohou být splátky přerušeny až na půl roku. Případně i lze změnit jejich výši.

Lze splatit předčasně?

Úvěr lze bezplatně splatit vždy na konci doby fixace. Společnost obratem zajistí vymazaní zástavního práva z katastru.

Co hraje roli při výpočtu úrokové sazby?

Úroková sazba je ovlivňována celkovou výší hypotéky, její rozložením do let a dobou trvání fixace. Dalším důležitým parametrem je i vaše spoluúčast na financování koupě reality.

Mohu si odečíst úroky z daní?

Ano. Každý rok si můžete odečíst úroky zaplacené bance až do výše 300 000 Kč od základu z daně. pro tyto účely je nutné potvrzení od poskytovatele o výši uhrazených úroků.

Musím mít sjednáno pojištění?

Ano, pojištění nemovitosti, kterou ručíte a na kterou je uvaleno zástavní právo, je vyžadováno. Zároveň je povinná tzv. vinkulace. V případě, že by došlo k pojistné události, veškeré peníze od pojišťovny budou převedeny na účet a do společnosti, která poskytuje úvěr. Životní pojištění žadatele a ručitele nejsou běžně požadována.

Je nutné ručit kupovanou nemovitostí?

Ne, není. K zástavě můžete využít i jiný dům nebo byt. O ručení můžete požádat například vaše rodiče nebo jiné blízké příbuzné. Případně můžete využít i jinou, vámi vlastněnou, nemovitost.

Nejnovější nabídky z inzerce půjček

Nabídka půjčky
250.000 Kč

Půjčka pro začínající podnikatele bez daňového přiznání

Plánujete začít podnikat, právě jste začali podnikat nebo již nějakou dobu podnikáte, ale ještě nemáte první daňové přiznání? A potřebujete navíc k tomu půjčit …
zobrazit více
Nabídka půjčky
400,000,- Kč

Vysoká půjčka pro lidi s doložitelným příjmem, dáme až 400,000,-

Naše společnost nabízí peníze pro všechny, kteří mají doložitelný příjem: - pro zaměstnance - pro seniory se starobních důchodem - pro invalidní důchodce (1., 2…
zobrazit více
Nabídka půjčky
30000 Kč

Půjčka s okamžitým schválení (přes internet nebo po telefonu)

Nabízím půjčky, které jsou výjimečné okamžitým schválení. Pokud mě budete kontaktovat, tak vás mohu okamžitě po internetu (emailem) nebo telefonicky schválit. G…
zobrazit více
Nabídka půjčky
2 000 000 Kč

Nebankovní konsolidace od soukromé osoby (investora) ihned

Neplatíte za vyřízení ani vedení. A v žádném případě ani za předčasné splacení v celé částky. Pokud splatíte dříve, tak ani nebudete platit úrok, který by jste …
zobrazit více

Půjčky nabízející 80 000 Kč ještě dnes