Rozdíl mezi Kreditní a Debetní kartou - v 11 bodech

Nabízíme přehled nejčastějších otázek od žadatelů o kreditní kartu. Nejste si jisti, čím se liší kreditní a debetní karta? Přečtěte si následujících 11 bodů. A v případě nejasností se zeptej na podrobnosti. Nejzásadnější rozdíl? Debetní je spojena s Vaším účtem – kolik jste si uložili, tolik můžete vybrat. Na kreditní nic nevkládáte – banka Vám umožní čerpat do mínusu její vlastní peníze.

Čím se liší kreditní karta od běžné debetní karty?

Při sjednání vám banka na kartu vloží peníze (půjčku) až ve výši vašich čtyř měsíčních platů. Kartu poté využíváte jako normální kartu k bankovnímu účtu. Vybíráte z bankomatů, platíte v obchodech nebo nakupujete přes internet. Jakmile získáte finance, tak je vložíte zpět na kartu a půjčku tak splatíte. Na debetní kartu Vám banka žádné peníze nedá, musíte si je nejdříve vložit na účet.

Skutečně může kreditka nahradit půjčku? V čem je výhodnější?

Ano, může. Karta je poskytována bankou - nemusíte si tedy brát půjčku od nebankovní společnosti. Nabízí se bezúročné období až 55 dnů - peníze si lze tedy pravidelně půjčovat zdarma. Peníze lze vybírat opakovaně, bez toho, abyste sjednávali novou půjčku. Zároveň splácíte jen když máte peníze, nejsou zde stanoveny pevné termíny splátek. Pokud splatíte do 55 dnů od výběru peněz, tak neplatíte žádný úrok. Je to zdarma.

Kolik si můžu na kreditku půjčit?

Nabízejí se dvě varianty. První je karta s limitem až ve výši vašich čtyř měsíčních platů. Druhým typem je karta s pevným limitem až 600 000 Kč. U debetní karty tato služba není dostupná.

Jakým způsobem se splácí? Jsou pevně dané měsíční splátky?

Nejsou dány žádné pevné měsíční splátky. Po získání karty můžete volně využívat veškeré peníze. Vybírat z bankomatu, platit na internetu nebo přímo v obchodech. Nabízí se až 55 denní bezúročné období - peníze vrátíte a neplatíte úroky. Splácení je jednoduché - peníze vložíte zpět na účet. Klasickým bankovním převodem, vkladem na pobočce, poštovní poukázkou nebo inkasem. Případně si můžete nechat na účet zasílat váš plat.

Nabízíte více typů karet. Kterou si vybrat?

Každá karta má jiné parametry. Délku bezúročného období, maximální úvěrový limit, bonusy za nákupy nebo sbírání mílí. Podle přehledu karet se můžete rozhodnout pro konkrétní typ. Není to ovšem podmíkou. Po odeslání formuláře vás kontaktuje zástupce. Ten s vámi probere vaši situaci a může vám doporučit nejlepší variantu přímo pro vás. Z dlouhodobého hlediska je využívání karet velmi výhodné – především díky bonusům a slevovým programům.

Jak můžu využívat peníze na kartě?

Libovolně. Peníze můžete vybírat z bankomatu nebo pobočce a poté s nimi neomezeně nakládat. Kartou lze platit za zboží přímo v obchodech či za potraviny v supermarketech. Nabízí se i platba přes internet - například nakupování v e-shopech.

Mám účet i jiné banky. Musím si zřídit účet u nové banky?

K využívání kreditní kartynení nutné zakládat nový účet. Můžete i nadále využívat svoji původní banku. Pouze si založíte novou kartu u Vámi vybraného poskytovatele.

V mém okolí není bankomat mé banky, co mám dělat?

Vůbec nevadí. Karta je spojena s karetní asociac. Lze vybírat z libovolného bankomatu jakkékoliv společnosti. Stejně tak lze kartu využívat i v zahraničí jak pro výběry, tak i pro platby. Jedná se o plnohodnotnou variantu debetní karty.

Peníze potřebuji rychle! Je to možné řešit?

Pokud již máte sjednánu kartu, tak okamžitě můžete vybrat peníze. Žádné schvalování, žádné hledání někoho, kdo Vám půjčí. Jen přijdete k bankomatu/na pobočku a máte peníze. Pokud ji ještě nemáte zřízenou, melo by se jednat o proces dlouhý cca týden.

Mám další otázku. Nejsem si něčím jistý. Potřebuji pomoc.

Mnoho klientů váhá, který typ karty si vybrat. Nebo má doplňující dotaz na některou z podmínek. Máte-li další otázky na toto téma, neváhejte položit dotaz.

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Půjčky před výplatou Půjčky do výplaty
Půjčka do Výplaty - Bez Registru Ještě Dnes
www.precerpano.cz
Kontakt a Podmínky